Timetable

Specialist Mon Tue Wed Thu Fri
X-Ray
RTG kabinets
room 1.1
11.00-13.0011.00-13.0011.00-13.0011.00-13.00
MR
MR kabinets
room 1.1
09.00–16.0009.00–16.0009.00–16.0009.00–15.0009.00–15.00
Surgeon, 3D TRUS
Kaspars Snipe
room 2.2
15.00–18.0008.00-10.00
Vjačeslavs Moisejenko
room 2.2
09.00–12.00
Surgeon
Максим Муканс
room 2.1
16.00-18.00
Gynaecologist, childbearing expert
Sergo Bokučava
room 2.2
15.00–17.00
Mārtiņš Levenšteins
room 2.2
16.00–18.00
Marina Ovsjaņņikova
room 2.2
15.00–17.00
Artūrs Sondors
room 2.2
11.30–13.00
Gaļina Žižimontova
room 2.2
09.00-11.00
USG in gynaecology
Sergo Bokučava
room 2.2
15.00–17.00
Mārtiņš Levenšteins
room 2.2
16.00–18.00
Urologist
Jurijs Fiļins
room 2.2
17.00-18.0009.00-11.0013.00-14.00
Andrejs Maļevskis
room 2.2
16.00–18.00
Physiotherapist
Evija Frolova
room 2.4
08.00-12.00
Traumatologist, orthopedist
Dmitrijs Kirejevs
room 2.3
08.30–10.00
Visams Rafaels
room 2.3
16.00–18.00
Vitālijs Pasters
room 2.3
17.00–19.00 1
Vertebral column surgeon, pain specialists
Viktors Vestermanis
room 2.3
10.00-12.00
Surgeon proctologist
Igors Troickis
room 2.3
09.00–11.0009.00–11.00
Baiba Putniņa
room 2.3
13.00-15.00 2
Plastic surgeon
Laura Liepiņa
room 2.3
16.00–18.00
Radiation therapist – diagnostician
Žanna Maračkovska
room 2.1
12.20–14.0012.20–14.00
Mārtiņš Purmalis
room 2.1
09.00-13.00
Romans Sretenskijs
room 2.2
13.00-16.0010.00-14.00
Stella Sirkina
room 2.1
15.00-18.00
Aesthetic dermatologist
Elīna Āboliņa
room 4.1
14.00–20.00
Dermatologist, venereologist
Alona Soha
room 4.1
09.00–17.0015.00–18.0009.00–17.0009.00–14.00
Cosmetician
Arta Pirktiņa
room 4.2
08.00-14.0012.00-18.00
Otorhinolaryngologist
Ilze Dobele
room 4.3
12.00–13.30
Rihards Urtāns
room 4.3
10.30–12.00
Jekaterina Kondratiško
room 4.3
14.00–17.00
Oļegs Sokolovs-Karijs
room 4.3
11.00-12.20
Ophthalmologist
Oksana Piķe
room 4.6
10.00–17.00(post-surgery patients) 110.00–15.00
Ingrīda Kozlovska
room 4.4
14.00–18.00
Dace Lietuviete
room 4.4
09.00–16.0008.30–10.00(post-surgery patients)15.30–18.00
Irina Korņilova
room 4.5
11.30-14.00
Nataļja Šamajeva
room 4.6
08.30–12.00
Maksims Tjurins
room 4.6
14.00–18.00
Nephrologist
Anna Silda
room 4.7
16.00–17.00 3
Internal medicine specialist
Tatjana Rjazanova
room 4.7
09.00-12.00;
14.00-15.00
09.00-12.00;
14.00-15.00
09.00-12.00;
14.00-15.00
09.00-12.00;
14.00-15.00
Nutritionist
Marina Kaplane
room 2.2
15.30-18.00
Cardiologist
Jurijs Karpovs 10.00-14.00 1
Dermato-oncologist
Aleksandrs Derjabo
room 2.3
17.00-18.00
Aleksandrs Derjabo
room 4.7
17.00-18.00
ECHO-ECG
Tatjana Rjazanova
room 4.7
12.00-14.0012.00-14.0012.00-14.0012.00-14.00
Gastrointestinal endoscopy
Gaļina Čui
room 2.3
14.30-15.3012.20-17.0011.30-12.3013.00-17.0011.00-13.00
Svetlana Čui09.00-11.00
Gastroenterologist
Svetlana Čui
room 2.3
11.00-13.00
Computed tomography
Computed tomography09.00-11.00, 13.00-16.0009.00-11.00, 13.00-16.0009.00-11.00, 13.00-16.0009.00-11.00, 13.00-16.00

1 - twice per month

2 - each month's second and fourth Monday

3 - once per month

Help Online
+(371) 20022581 Call us Ask a question Using online form How to find us Detailed instruction