Ķirurģijas klīnikā "Aiwa Clinic" notiks mācības rīcībai ugunsdrošības draudos

GalvenāPar mumsJaunumiĶirurģijas klīnikā "Aiwa Clinic" notiks mācības rīcībai ugunsdrošības draudos
18 / 09 / 2019 11:00:00

"Veselības centru apvienības" ķirurģijas klīnikā "Aiwa Clinic" Rīgā, Maskavas ielā 241 Starptautiskās Pacientu drošības dienas pasākumu ietvaros 20. septembrī laikā no plkst. 10.00 līdz 11.00 notiks mācības rīcībai ugunsdrošības draudos. Tās organizētas, lai pārbaudītu un trenētu ambulatoro un stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu iestādes darbinieku un iesaistīto dienestu sadarbību un prasmes rīkoties ārkārtas situācijā.

Mācībās būs iesaistīts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un Rīgas pašvaldības policija. Tiks veidota ugunsgrēka imitācija mācību situācijai ar pacientu un darbinieku evakuāciju, kā arī iedarbināts "Aiwa Clinic" trauksmes signāls, kas paredzēts mācību dalībniekiem. Klīnikas tiešā tuvumā ir iespējami satiksmes un transporta novietošanas ierobežojumi, jo mācību scenārijs paredz glābšanas darbos iesaistīt vairāku operatīvo dienestu transportlīdzekļus. Mācībās atšķirīgas sarežģītības pakāpes slimību pacientu lomā iesaistīsies Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžas studenti.

"Aiwa Clinic" administrācija atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret īslaicīgiem iespējamajiem satiksmes ierobežojumiem, kā arī nesatraukties par dūmiem klīnikas teritorijā un šajā laikā neņemt vērā dzirdamos trauksmes signālus.

Stella Lapiņa, Veselības centru apvienības valdes priekšsēdētāja: "Nav jāatgadās ekstremālai situācijai, lai pārbaudītu gatavību rūpēties par pacientu drošību. To var paveikt mācībās. Mūsu gadījumā nepietiek ar izpratni, ka, atskanot trauksmes signālam, visiem jāpamet telpas. Ķirurģiskās klīnikas darbam ir sava īpaša specifika. Rēķinoties arī ar sarežģījumiem un neērtībām, vēlamies gūt pārliecību, ka esam gatavi negaidītu draudu situācijām, ka varam paļauties uz savu darbinieku un iesaistīto palīdzības dienestu precīzi koordinētu sadarbību."

Juris Raudovs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Ārkārtas situāciju gatavības nodrošinājuma nodaļas vadītājs: "Ļoti svarīgi, ka mācības organizē arī privātas ārstniecības struktūras, jo krīzes situācijā ikvienam ir svarīgi zināt, kā rīkoties. Mācībās klīnikas darbiniekiem ir iespēja pilnveidot zināšanas, pārbaudīt savas rīcības un sadarbību ar iesaistītajiem dienestiem, un iegūt secinājumus, kas vērsti uz drošības pasākumu pilnveidošanu."

Palīdzība Tiešsaiste
+(371) 20022581 Piezvaniet mums Uzdot jautājumu Aizpildot formu Kā pie mums nokļūt Detalizēta instrukcija