Plastikas ķirurģija

Plastikas ķirurģija

AIWA Clinic plastikas ķirurgi atrisina ne tikai estētiskas, bet arī funkcionālas problēmas.

Plastiskā ķirurģija ir medicīnas nozare, kas nodarbojas ar ļoti specifisku, smalku un neaizstājamu darbu, jo uzlabo cilvēka ķermeni, risinot iedzimtus defektus, dzīves laikā iegūtus veidojumus, mazinot ķermeņa novecošanās procesa pazīmes. Tās var būt gan estētiskas, gan funkcionālas problēmas, kas pacientam sagādā emocionālu un fizisku diskomfortu, ietekmē psiholoģisko stāvokli un pašapziņu. Mūsdienu plastiskā ķirurģija, kas strādā ar jaunākās paaudzes medicīnisko aparatūru un saudzīgām metodēm, ļauj šajā jomā panākt ļoti labus rezultātus.


AIWA Clinic piedāvā plaša spektra plastiskās ķirurģijas pakalpojumus, nodrošinot to, ka klīnikā savam veselības stāvoklim un estētiskajām problēmām piemērotu risinājumu atradīs katrs pacients.

Gadījumos, kad pacienti, kuri visu mūžu ir sadzīvojuši ar kādu ķermeņa defektu vai īpatnību, beidzot ir izlēmuši atrisināt to ar plastiskās ķirurģijas palīdzību, tikai tad sāk pa īstam dzīvot, jo viņus vairs nekavē bailes, atstumtības un neiederēšanās sajūta. Izmainoties pašvērtējumam, cilvēka dzīve var ļoti strauji mainīties uz pozitīvo pusi, paverot tādas iespējas, no kurām līdz šim pacients ir baiļu vai kauna dēļ izvairījies.

  • Ausu plastika dod iespēju izmainīt vienu no biežāk sastopamajiem iedzimtajiem vizuālajiem defektiem. Neapmierinātība ar savu ausu lielumu un novietojumu ir izplatīta. Tāpat mūsu plastikas ķirurgiem nākas gana bieži veikt ausu ļipiņu korekcijas, jo tās mēdz traumēt rotaslietas. Jānovērš arī modes tendenču, kad ausu ļipiņās tiek veidoti lieli caurumi (“tuneļi”), rezultātā iegūtie bojājumi. Neapmierinātību ar savu dabas doto vai traumu rezultātā gūto izskatu var mazināt arī deguna plastika, kas ļauj likvidēt šķēršļus, kas traucē elpošanai, var veikt izmēra un formas korekcijas. Izteikts, apjomīgs, asimetrisks deguns ir vēl viena izplatīta estētiska problēma, ar ko pacienti bieži vēršas pie plastiskās ķirurģijas speciālistiem.
  • Tāpat ikviens gribētu atklāt mūžīgās jaunības noslēpumu, zināt, kā līdz sirmam vecumam saglabāt lielisku izskatu. Diemžēl ķermeņa novecošanās ir neizbēgama, bet plastiskā ķirurģija spēj šī procesa radītās sekas mazināt. Sejas plastika ļauj padarīt savu izskatu par daudziem gadiem jaunāku. To panāk ādas nostiepšanas procedūra, arī lieko taukaudu likvidēšana, muskulatūras korekcija. Tas kopumā ievērojami uzlabo sejas kontūras, padara ādu stingrāku un tvirtāku. Ļoti labu efektu novecošanās pazīmju mazināšanā sniedz augšējo un apakšējo plakstiņu plastika, ļaujot pacelt noslīdējušus plakstiņus, novērst maisiņus un lokus zem acīm. Liposakcija uzlabo formas dažādās ķemeņa daļās, samazinot zemādas tauku slāni un tādejādi izmainot ķermeņa estētiku. Šī gan nav svara samazināšanas metode.
  • Plastiskā ķirurģija ir risinājums tad, ja vēlas uzlabot savu izskatu pēc svara zaudēšanas un arī straujām ķermeņa aprišu izmaiņām, kā tas ir pēc dzemdībām. Pēc svara zaudēšanas pacienta prieku par paveikto aizēno tas, ka āda tik labi nepielāgojas šim procesam. Tā izskatās nokarena, neveselīga un var būt klāta ar strijām. Tas kavē iegūt tādu izskatu, kāds bija cerēts pēc svara samazināšanas. Augšdelmu plastika ļauj izņemt lieko un nokareno ādu šajā ķermeņa zonā, padarot augšdelmus tvirtākus. Šī problēma attīstās ne tikai svara zaudēšanas gadījumā, bet arī novecošanās procesā, kad āda zaudē savu elastību. Vēdera plastika nostiprina muskulatūru, likvidē lieko ādu, tauku slāni un uzlabo formu pēc svara izmaiņām, arī pēc dzemdībām.
  • Plastiskā ķirurģija var sekmīgi palīdzēt arī delikātākos jautājumos, kad korekcijas nepieciešamas krūtīm vai intīmajām zonām. Ne vienmēr tas ir tikai estētikas jautājums, bet arī risina seksuāla un medicīniska rakstura problēmas. Krūšu plastika un kaunuma lūpu plastika novērš gan iedzimtus, gan iegūtus defektus, kas traucē pilnvērtīgai dzīvei, mazina pašvērtējumu.
  • Rētas plastika ir neatņemama plastiskās ķirurģijas sastāvdaļa. Rēta ir tas iegūtais defekts, ar ko nav jāsamierinās, jo to var veiksmīgi likvidēt, atgūstot labu izskatu un pārliecību par sevi.

AIWA Clinic nodrošina mazinvazīvas un saudzīgas ķirurgijas metodes, tāpēc pacientiem pēc operācijām klīnikā jāpavada ne vairāk par dažām stundām vai viena līdz divas dienas. Plastiskā ķirurģija mūsdienās nav greznība, bet gan nepieciešama medicīnas nozare, kas ļauj pacientiem labāk justies un izskatīties, uzlabojot dzīves kvalitāti.

DSCF4012-Edit.jpg

Blefaroplastika (augšējo/apakšējo plakstiņu plastika)

Blefaroplastika jeb acu plakstiņu korekcija ir estētiska operācija, kuras laikā iespējams pacelt noslīdējušu acu plakstiņu ādu, likvidēt maisiņus un tumšos lokus zem acīm, novērst pietūkumu un citas viegli pamanāmas novecošanās pazīmes acu zonā. Operācijas laikā augšējo un/vai apakšējo acs plakstiņu atbrīvo no liekās ādas un/vai tauku trūcēm, kas atrodas zem muskuļa. Rētas ir praktiski nemanāmas un iegulstas acu zonas dabisko kroku rajonā.

Operācija tiek veikta lokālā anestēzijā, un pacients pēc operācijas uzturas stacionārā dažas stundas.

Sejas plastika

Sejas plastiskā operācija – tās mērķis ir atjaunot un koriģēt vecuma radītās izmaiņas sejas un kakla rajonā, kā rezultātā seja izskatās par 7–8 gadiem jaunāka. Tās laikā tiek nostiepta sejas āda, noņemti liekie taukaudi, nostiprināta muskulatūra. Pēc operācijas rētas ir galvenokārt tikai galvas matainajā daļā. Optimālais rezultāts kļūst redzams aptuveni 3–6 mēnešus pēc operācijas (atkarībā no operācijas apjoma).

Operācija tiek veikta vispārējā narkozē, un parasti pacients uzturas stacionārā vienu diennakti.

Operāciju biežāk veic sievietēm un vīriešiem pēc 40 gadu vecuma.

Ausu plastika

Ausu formas korekcija, kas piemērota izteiktas asimetrijas novēršanai, dažādu auss gliemežnīcas deformāciju korekcijai. Tās laikā auss skrimslim tiek izveidota vēlamā forma un locījums. Lai rētas nebūtu redzamas, griezienu izdara aiz auss.

Operācija tiek veikta lokālā anestēzijā, bērniem – vispārējā narkozē, pacients uzturas stacionārā dažas stundas pēc operācijas. Bērniem šo operāciju var veikt pēc 6 gadu vecuma.

Auss ļipiņas korekcija

Operācijas laikā tiek koriģētas tādas deformācijas kā auss ļipiņas samazināšana, pacelšana, šķeltas ļipiņas korekcija (pēc auskaru izraušanās), ļipiņas “tuneļu” likvidēšana. Operācija tiek veikta lokālā anestēzijā, un pacients var doties mājās uzreiz pēc operācijas.

Deguna plastika (rinoplastika)

Ar deguna plastikas palīdzību iespējams veikt deguna izmēra korekciju, izmainīt degungalu, sašaurināt nāsis vai izmainīt leņķi starp degunu un augšlūpu, koriģēt iedzimtus vai pēctraumas defektus, kā arī likvidēt dažādas elpošanas problēmas. Šo operāciju, ja vien tas nav medicīniski nepieciešams, neiesaka veikt agrāk par 14–16 gadiem. Atkarībā no deformācijas veida korekcijas iespējams veikt tikai kaulainajā daļā (piem., deguna kupra gadījumā) un/vai skrimšļainajā daļā (degungala plastika), kā arī veikt visu kompleksi, apvienojot kaulainās un skrimšļainās daļas korekciju.

Operācija tiek veikta vispārējā narkozē, parasti pacients uzturas stacionārā vienu diennakti.

Krūšu korekcija

Operācijas mērķis ir atjaunot un/vai uzlabot krūts dziedzeru estētisko izskatu. Galvenokārt to iegūst, izmantojot dažādas formas un lieluma silikona gela pildītus krūts dziedzeru implantus. Šo operāciju veic gan tad, kad pacients nav apmierināts ar krūšu izmēru un/vai formu, gan gadījumos, kad krūts dziedzeris zaudē savu apjomu pēc bērnu barošanas, svara izmaiņām u. c. Operāciju veic vispārējā narkozē, un parasti pacients uzturas stacionārā vienu diennakti.

Vēdera plastika (abdominoplastika)

Operācijas mērķis ir nostiprināt vēdera priekšējās sienas muskulatūru un likvidēt liekās ādas un zemādas tauku slāni, tādējādi uzlabojot un nostiprinot vēdera formu. Vēdera sienas formas korekciju veic gan vīriešiem, gan sievietēm. Vīriešiem raksturīgā aptaukošanās ir saistīta ar ādas tauku slāņa palielināšanos, kā arī vēdera sienas muskuļu vājumu. Sievietēm vēdera kontūru deformācija galvenokārt saistīta ar preses muskuļu izstiepšanos pēc grūtniecības un dzemdībām. Papildus jāatzīmē gadījumi, kad abdominoplastika ir nepieciešama, jo ievērojams svara zudums radījis pārlieku ādas atlikumu. Operācija tiek veikta vispārējā narkozē, parasti pacients uzturas stacionārā vienu diennakti.

Kaunuma lūpu plastika (labioplastika)

Šīs operācijas laikā tiek veikta mazo kaunumu lūpu formas un izmēra korekcija – asimetrisku vai pārāk lielu kaunuma lūpu, kas var būt gan iedzimts, gan arī iemantots defekts, kā arī ādas nokarāšanās mazo kaunuma lūpu ļenganuma gadījumā. Pēc savas būtības šāda operācija palīdz risināt estētiska, seksuāla un medicīniska rakstura problēmas.

Operācija tiek veikta spinālā vai vispārējā narkozē, un pacients pēc operācijas uzturas stacionārā dažas stundas.

Augšdelmu plastika

Augšdelma ādas nostiepšana jeb brahioplastika ir ķirurģiska procedūra, kuras laikā tiek izgriezti tauki un liekā āda augšdelmos. Šo procedūru galvenokārt veic pacientiem pēc strauja un/vai liela svara zuduma, kad āda nav spējīga pietiekami sarauties, kā arī ādas novecošanas rezultātā, kad āda zaudē elastību un kļūst ļengana.

Operācija tiek veikta vispārējā narkozē, parasti pacients uzturas stacionārā vienu diennakti.

Rētas korekcija

Pēc traumas, apdegumiem, operācijas vai kādas slimības audu bojājuma rezultātā vienmēr izveidojas rētaudi. Kopumā rētas, kas ir viegli paplašinātas vai neregulāras, nav nepieciešams operēt, izņemot gadījumus, kad var būtiski uzlabot to izskatu. Šādos gadījumos rētas korekcija uzskatāma par kosmētisku.

Dažkārt rētas var būt ļoti deformējošas to atrašanās vietas vai attīstības dēļ. Tās var traucēt locītavu kustības, izraisīt sāpes, traucēt blakus esošo orgānu darbību, izčūloties vai asiņot, vai veidot keloīdus (keloīdi ir ļoti pacelta, no robežām izejoša rēta). Šādos gadījumos rētas korekcija uzskatāma par rekonstruktīvu. Kaut arī bieži kopējais rētas izskats pēc šādām operācijām uzlabojas, galvenais iemesls rētu korekcijai ir nevis kosmētisks, bet funkciju uzlabojošs.

Operācija tiek veikta lokālā anestēzijā, un pacients pēc operācijas uzturas stacionārā dažas stundas.

Palīdzība Tiešsaiste
+(371) 20022581 Piezvaniet mums Uzdot jautājumu Aizpildot formu Kā pie mums nokļūt Detalizēta instrukcija