Magnētiskā rezonanse

Magnētiskā rezonanse

Magnētiskās rezonanses izmeklējumi – nozīmīgs instruments agrīnajā diagnostikā

Magnētiskās rezonanses izmeklēšanā iegūto attēlu kvalitātei un precizitātei var būt izšķiroša loma agrīnā slimību un patoloģisku izmaiņu diagnosticēšanā, tāpēc mūsdienu medicīnā tā gūst arvien plašāku pielietojumu. Tomēr laba aparatūra vēl negarantē kvalitatīvus izmeklējumu rezultātus, jo galvenā nozīme ir to apkalpojošo speciālistu - radiologu un radiologu asistentu kvalifikācijai un pieredzei. Tieši no viņiem ir atkarīgs, vai anatomiskās novirzes tiks pamanītas, izanalizētas un kādi būs izmeklēšanas secinājumi un slēdziens.

Kas ir magnētiskā rezonanse?

Magnētiskā rezonanse (MR) jeb magnētiskās rezonanses tomogrāfija ir viena no precīzākajām un perspektīvākajām mūsdienu vizuālās diagnostikas metodēm, ar kuras palīdzību iespējams iegūt detalizētus visdažādāko cilvēka iekšējo orgānu un ķermeņa daļu šķērsgriezuma un daudzdimensiju attēlus. Tas ļauj atklāt slimības vai patoloģiskas izmaiņas organismā pat agrīnos to attīstības posmos.

MR izmeklējumi, kuru laikā pacients atrodoties īpašā aparatūrā, tiek pakļauts magnētiskā lauka un radioviļņu iedarbībai, ir neinvazīvi, nesāpīgi, turklāt lielā daļā gadījumu speciālistiem sniegs daudz vairāk informācijas nekā, piemēram, ultrasonogrāfija vai datortomogrāfija.

Atšķirībā no datortomogrāfiskās izmeklēšanas metodes MR pacients nav pakļauts jonizējošam (rentgena) starojumam, tāpēc to iespējams veikt atkārtoti bez bažām nodarīt kaitējumu veselībai.

Izmeklējumi notiek, iedarbojoties uz cilvēku ar veselībai nekaitīgo magnētisko lauku un radioviļņiem, iegūto informāciju pēc tam uztverot ar attiecīgiem sensoriem un apstrādājot ar speciālām datorprogrammām, kas atbild par digitālu attēlu veidošanu.

aiwa clinic_magnetiskā rezonanse_1

Kādas ķermeņa daļas iespējams izmeklēt?

Ar MR aparatūru iespējams iegūt jebkuras ķermeņa daļas attēlus, tāpēc tā izmantojama visdažādāko orgānu izmeklēšanā, it īpaši tad, ja citas metodes nav bijušas pietiekami informatīvas.

AIWA Clinic veicam magnētiskās rezonanses izmeklējumus:

  • galvai un galvas smadzenēm;
  • mugurkaulam un muguras smadzenēm;
  • kaulu un locītavu sistēmai, mīkstajiem audiem;
  • asinsvadiem.

Apskatot MR iekārtu veidotos cilvēka orgānu attēlus reālā laika režīmā, iespējams vērtēt arī to, cik pilnvērtīgi tie veic savas funkcijas. Izpētīt, vai kādā no orgāniem vai asinsvadiem nav traucēta asins plūsma. MR, pateicoties attēlu kvalitātei un precizitātei, var būt izšķiroša loma agrīnā slimību un patoloģisku izmaiņu diagnosticēšanā. Savlaicīgi veikti MR izmeklējumi un savlaicīgi uzsākta ārstēšana, var novērst daudzas smagas un nepatīkamas saslimšanas.

aiwa clinic_magnetiskā rezonanse_2

Kad pārbaudīties?

MR izmeklējumi var būt noderīgi ikvienam, kurš vēlas pārbaudīt savu veselības stāvokli, ja ir sūdzības par galvas, muguras, locītavu vai kādām citām sāpēm. Tāpat MR izmeklējumi var palīdzēt noteikt diagnozi, ja ir aizdomas par onkoloģisku saslimšanu.

Speciāls norīkojums uz MR izmeklējumiem, kurus veic ārsti - radiologi nav obligāts. Šo pakalpojumu par maksu piedāvā daudzas Latvijas klīnikas, tomēr jāsaprot, ka iepriekšēja konsultācija ar ģimenes ārstu vai kādu nozares speciālistu nāks tikai par labu.

Cilvēka organisms ir pietiekami liela un sarežģīta struktūra, tāpēc radiologam jau pirms procedūras veikšanas būtu nepieciešams zināt, kādi izmeklējumi kurai ķermeņa daļai un kādēļ ir jāveic.

Palīdzība Tiešsaiste
+(371) 20022581 Piezvaniet mums Uzdot jautājumu Aizpildot formu Kā pie mums nokļūt Detalizēta instrukcija