Oftalmoloģija

Oftalmoloģija

 • Kataraktas operācijas
 • Glaukomas operācijas
 • Plakstiņu vai konjunktīvas veidojumu operācija
 • Chalazion (krusas grauda) izņemšana
 • Asaru maisiņa izņemšana
 • Blefaroplastika (plakstiņu operācijas)
 • Redzes lāzerkorekcijas operācija

Aiwa Clinic pakalpojumu klāstā ir iekļauta oftalmoloģija, ko nodrošina vairāki pieredzējuši speciālisti. Tiek veiktas valsts apmaksātas un maksas acu operācijas, palīdzot pacientiem atgūt acu gaišumu un dzīves kvalitāti. Mūsu klīnikā pieejama kataraktas operācija, glaukomas operācija, plastiskās un rekonstruktīvās acu operācijas, plakstiņu estētiskās plastiskās operācijas.

Acu veselība ir tā, par kuru jārūpējas jebkurā vecumā, jo redze ir viena no vadošajām maņām, kas ļauj cilvēkam pilnvērtīgi funkcionēt. Ja redze nav skaidra, acīm ir diskomforts, tas liecina, ka jāapmeklē acu ārsts, kurš varēs diagnosticēt problēmu un ieteikt labākos risinājumus, lai acu gaišums atkal atgrieztos un izzustu nepatīkamie simptomi.

ophthalmology diagnostics, man  ophthalmic surgery  ophthalmology diagnostics, girl

Šobrīd oftalmoloģija ar modernām metodēm un ierīcēm acu veselības problēmas spēj veiksmīgi ārstēt un vairumā gadījumu pat pilnībā atjaunot redzes kvalitāti. Bet svarīgi ir arī tas, vai pacients pats laikus vēršas pie speciālista gan uz profilaktiskām pārbaudēm, gan sūdzību gadījumā. Jo ātrāk problēma tiek diagnosticēta, jo efektīvāk to var novērst.

Rekonstruktīvās un estētiskās acu un plakstiņu operācijas sniedz iespēju atrisināt pacienta problēmas kompleksi, uzlabojot ne tikai redzes fukciju, bet arī atbrīvojot no kāda nevēlama vizuālā faktora, samazinot novecošanās pazīmes, kas acu zonā var būt īpaši izteiktas. Arī pēc traumām var veikt veiksmīgu rekonstrukciju. Iespējams veikt plakstiņu vai konjuktīvas veidojumu operāciju, asaru maisiņu izņemšanu.

Katrā vecumā ir dažādi acu saslimšanu riski, tāpēc vajadzētu ievērot ārstu rekomendācijas par profilaktisko vizīšu nepieciešamību.

 • Acis var ciest no mehāniskas traumas, tāpēc jāatceras vienmēr ievērot darba drošības noteikumus, pasargājot acis no svešķermeņu iekļūšanas, arī no ķīmiskām vielām, ar kurām var saskarties ne tikai darba vidē, bet arī mājās.
 • Visās vecuma grupās aktuāla ir acu veselība, ko ietekmē modernās tehnoloģijas. Darbs pie datora un dažādu citu ekrānu intensīva lietošana veicina acu nogurumu, rada sausumu, saspringumu, miglošanos, var pasliktināt redzi. Tāpēc jāparūpējas, lai darba un atpūtas vieta ir iekārtota atbilstoši ergonomikas likumiem, nodrošinot vajadzīgo augstumu, spilgtumu, gaismas krišanas leņķi un citus aspektus. Bērniem un jauniešiem noteikti jāievēro optimāls ekrānu lietošanas ilgums.
 • Ja darbs ikdienā ir saistīts ar datora lietošanu, tad regulāras profilaktiskās redzes pārbaudes vajadzētu veikt vismaz reizi dažos gados. Tāpat par paradumu jāievieš acu atslābināšanas vingrinājumi un pauzes darbam pie datora. Tas ļaus ilgāk saglabāt labu acu veselību. Vajadzīgas gadījumā oftalmologs izrakstīs piemērotas brilles gan redzes korekcijai, gan darbam tieši pie datora. Oftalmoloģija ietver ne tikai ārstniecisko un diagnostisko posmu, bet arī strādā ar jomas profilaktisko pusi, stāstot pacientiem, kā viņi paši var saudzēt savu redzi, izvairīties no saslimšanām un traumām.
 • Acu veselībai īpaši jāpievērš uzmanība pēc 40 gadu vecuma, kad var attīstīties dažādas saslimšanas. Tā var būt katarakta un glaukoma, kas īpaši izplatītas senioriem. Tāpēc acu ārsts jāapmeklē regulāri, veicot pārbaudes un arī izmeklējumus dinamikā, lai varētu labāk noteikti diagnozi un laikus konstatēt saslimšanu. Piemēram, kataraktas operācijas pat 90% gadījumu ļauj pilnībā atjaunot redzi iepriekšējā kvalitātē. Kataraktas operācija Aiwa Clinic pieejama gan par maksu, gan kā valsts apmaksāts pakalpojums.

Acu ārsts jeb oftalmologs Latvijā ir tiešās pieejamība speciālists, kura apmeklēšanai nav nepieciešams ģimenes ārsta norīkojums. 

Redzes lāzerkorekcijas operācija

dakteris un pacients

AIWA Clinic veicam redzes korekcijas operācijas, izmantojot jaunākās paaudzes tehnoloģiju eksimera lāzeru ZEISS MEL-90, ar kura palīdzību iespējams sasniegt maksimāli labāko rezultātu.

Lāzerkorekcijas operācija ir droša, nesāpīga un tiek veikta ar vietējo anestēziju. Operācija noris aptuveni 15 minūtes.
Pasaulē katru gadu tiek veikti vairāki miljoni redzes lāzerkorekcijas operāciju. Jaunās tehnoloģijas nodrošina pacientiem drošu un ātru rezultātu beidzot ieraudzīt pasauli sev apkārt bez brillēm vai kontaktlēcām. Vēl pirms desmit gadiem visbiežāk redzes korekcijai izmantoja brilles vai kontaktlēcas, pēdējās desmitgades laikā lāzeroperācijas ir kļuvušas arvien populārākas, un pacienti izvēlas ar to palīdzību iegūt labu redzi nevis tikai koriģēt to ar brillēm vai kontaktlēcām.

AIWA Clinic strādā uzticami speciālisti, kas nodrošina personalizētu ārstēšanu ar lāzerkorekcijas LASIK operācijas starpniecību, izmantojot jaunākās paaudzes tehnoloģiju eksimera lāzeru ZEISS MEL- 90, kas pacientiem ar miopisku refrakciju (tuvredzību), hipermetropisku (tālredzību), astigmātismu nodrošina labu redzi. Redzes uzlabojumi ir jūtami jau tūlīt pēc lāzeroperācijas. Šī jaunākās paaudzes tehnoloģija ir maksimāli saudzīga un droša redzes lāzerkorekcija. Tā nodrošina labu redzi (piemēram, 10 rindas no 10 redzes pārbaudes tabulā). Patlaban šī ir pasaulē visbiežāk lietotā ķirurģiskā redzes korekcijas metode.

Biežāk uzdoties jautājumi:

 1. Vai man var veikt redzes korekciju?
  Pirms operācijas ir jāiziet padziļināta izmeklēšana, kas ilgst apmēram pusotru stundu (maksā 75 Eur). Izmeklēšanas laikā speciālists pilnībā pārbauda Jūsu acis, lai sagatavotu tieši Jums piemērotāko individuālo programmu. LASIK metode ļauj koriģēt tuvredzību (līdz -8,00), tālredzību (līdz +4,00) un astigmātismu (līdz 4,00).
 2. Kādā vecumā var veikt redzes lāzerkorekciju?
  Šādu lāzerkorekciju iesaka veikt no 18 līdz 45 gadiem.
 3. Kādos gadījumos neveic redzes lāzerkorekciju?
  Konsultācijas laikā tiks izvērtēta gan pacienta acu struktūras, gan vispārējā veselības stāvokļa atbilstība refraktīvās lāzeroperācijas veikšanai.
  To nevar veikt cilvēkiem ar sistēmiskām saslimšanām, piemēram, ar diabētu sirgstošiem cilvēkiem, grūtniecēm, sievietēm bērna zīdīšanas laikā, pacientiem ar nestabilu redzi pēdējo 12 mēnešu laikā un acu saslimšanas gadījumā, kā arī slimošanas laikā.
 4. Kas ir jāievēro, nākot uz operāciju?
  Vienu nedēļu pirms operācijas nevar nēsāt mīkstās kontaktlēcas. Ja ir cietās kontaktlēcas, tad tās nedrīkst nēsāt vienu mēnesi pirms operācijas. Dienu pirms procedūras nav ieteicams izmantot kosmētiku (grimu), smaržas. Nedrīkst lietot alkoholu. Iesakām nevilkt pūkainu apģērbu.
 5. Vai operācijas laikā es jutīšu sāpes?
  Operācija tiek veikta ar vietējo anestēziju - pilieniem, tāpēc sāpēs Jūs nejutīsit.
 6. Vai pēc operācijas varēšu doties mājās?
  Jā. Operācijas dienā Jūs klīnikā pavadīsit ap 2,5-3 stundām. Operācija ilgst ap 15 minūtēm, bet lāzera iedarbība - tikai dažas sekundes.
  Līdz nākamajai dienai Jums var saglabāties miglaina redze vai asarot acis, tāpēc neiesakām vadīt auto.
  Ārā acis jāaizsargā ar saulesbrillēm, jo 2-3 dienas acis būs jutīgas pret gaismu.
 7. Kas man būs jāievēro pēc operācijas?
  Nākamajā dienā pēc operācijas ir jāierodas uz pēcoperācijas konsultāciju. Pēc operācijas trīs pārbaudes ir bez maksas.
  Pēc redzes lāzerkorekcijas operācijas pirmās nedēļas ieteicams:
  • neberzt, neaiztikt acis ar rokām,
  • nelietot dekoratīvo kosmētiku (acs rajonā),
  • izvairīties no fiziskas slodzes (īpaši ar noliektu galvu uz leju),
  • lai pasargātu acis no vēja, putekļiem, dūmiem utt., dodoties ārā valkāt saulesbrilles,
  • izvairīties no peldēšanas zem ūdens un ūdens iekļūšanas acīs,
  • neapmeklēt saunu/pirti un solāriju,
  • lietot acs pilienus pamatojoties uz ārsta ieteikumiem.
 8. Kad jutīšu redzes uzlabojumu?
  Redze uzlabojas uzreiz pēc operācijas, nākamajā dienā tiek atgūtas darba spējas.
  Pēcoperācijas rezultātam tiek sniegta garantija. Ja 3-6 mēnešu laikā redze mainās, papildu operācija maksimāla rezultāta sasniegšanai tiek veikta bez maksas.
 9. Izvēlieties AIWA Clinik profesionālos speciālistus un jūtieties droši!

Glaukomas operācijas

Akluma izraisītāja – glaukoma

Šī slimība joprojām nav pilnībā izārstējama, tomēr, to laikus diagnosticējot, redzi iespējams saglābt.

Kādēļ rodas glaukoma?

Glaukoma ir redzes nerva bojājums. Joprojām zinātnieki strīdas, kāds ir īstais saslimšanas iemesls. Tā kā nav zināms precīzs glaukomas iemesls, no tās simtprocentīgi izārstēties nevar. Taču var krietni palēnināt slimības attīstības gaitu un nezaudēt acu gaismu. Glaukoma ir viltīga – tā ilgi var noritēt bez simptomiem, ar gana asu redzi. Tikmēr slimība progresē un redzes nervs pakāpeniski un neatgriezeniski atrofējas. Lai gan nav vienas noteiktas metodes, par būtiskāko diagnostikā uzskata acs iekšējā spiediena mērīšanu (atceries, pēc 40 gadu vecuma tas jāmēra katru gadu!), kam būtu jāiekļaujas robežās no 10 līdz 21 mm Hg.


Slimība – klusa un viltīga

Glaukoma ir ļoti viltīga kaite – tā gadiem ilgi var noritēt bez mazākajiem simptomiem. Visbiežāk cilvēkam nav nekādu sūdzību, gluži otrādi – redze ilgstoši saglabājas asa. Tikmēr fonā slimība progresē un redzes nervs pakāpeniski un neatgriezeniski atrofējas.

Izšķir primāro jeb atvērta kakta glaukomu un slēgtā kakta glaukomu. Pirmajā gadījumā vispirms saslimst viena acs. Tā kā saglabājas redzes asums un otra acs kompensē saslimušās funkcijas, cilvēkam nav nekāda diskomforta, kas liecinātu, ka jāmeklē ārsta palīdzība.

  Reizēm novēro:
 • redzes miglošanos,
 • smaguma sajūtu acī vai uzacu lokā,
 • acu nogurumu, dažkārt graušanas sajūtu acīs.

Taču minētās sūdzības raksturīgas arī cilvēkiem, kas ikdienā strādā ar datoru, daudz lasa, tāpēc šīm pazīmēm parasti cilvēki nepievērš lielu uzmanību, pieņemot, ka acis pēc darba ir nogurušas. Taču, kad cilvēks reāli izjūt redzes pasliktināšanos, ir jau sākušās neatgriezeniskas izmaiņas – bieži vien tad jau ir zaudētas daudzas redzes nerva šķiedras, attiecīgi arī redzi saglabāt ir grūti. Tas tādēļ, ka tieši redzes nervs pārraida acs uztverto informāciju uz smadzenēm. Ja nervs ir bojāts, tas vairs nevar veikt savu funkciju un cilvēks sūdzas par redzes defektu, visbiežāk – par redzes lauka sašaurināšanos.

Citas pazīmes ir otrai – slēgtā kakta glaukomai. Tā parasti sākas ar akūtu lēkmi, kad ceļas acs iekšējais spiediens, acs ir sarkana, zīlīte – paplašināta, ir smaguma sajūta vai stipras sāpes uzacu un pieres rajonā, redzes miglošanās, var būt slikta dūša, vemšana, arī sirdsdarbības traucējumi.


Kā slimību laikus diagnosticēt?

Nav vienas noteiktas metodes, kā diagnosticēt glaukomu. Par būtiskāko uzskata acs iekšējā spiediena mērīšanu, kuram būtu jāiekļaujas robežās no 10 līdz 21 mm Hg. Tomēr konstatēts, ka apmēram pusei glaukomas slimnieku acs iekšējais spiediens atbilst normai. Svarīgi acu spiedienu kontrolēt regulāri, lai varētu to vērot dinamikā. Ir hipotēze, ka katram cilvēkam varētu būt sava individuālā spiediena norma, taču nav testu, ar kuru palīdzību to noskaidrot. Vienīgais veids, kā laikus atklāt glaukomu, ir acu ārsta apskate, kas ietver ne tikai spiediena mērīšanu, bet arī redzes asuma pārbaudi, biomikroskopiju, acs dibena skrupulozu apskati, redzes lauka noteikšanu ar datorizētas perimetrijas metodi. Izmeklējumu laikā acī iepilina šķidrumu, kas paplašina acs zīlīti, lai varētu labi apskatīt arī redzes nervu. Par glaukomu visbiežāk liecina sašaurināta un ierobota redzes nerva apmale, tā izbalēšana, izmaiņas redzes nerva asinsvados.


  Lielāks risks saslimt ar glaukomu
 • Ir cilvēkiem gados. Pārsniedzot 60 gadu vecumu, ar glaukomu sirgst vidēji 4,2% iedzīvotāju, kamēr vecumā no 40 līdz 49 gadiem – 1,5%.
 • Tiem, kam ģimenē ir glaukomas slimnieki. Ja vecāki vai citi tuvi radinieki cietuši no šīs slimības, profilaktiski acu ārsts jāapmeklē reizi gadā jau no 35 gadu vecuma.
 • Pacientiem, kuriem novēro paaugstinātu acs iekšējo spiedienu.
 • Cilvēkiem, kuri piedzīvojuši citas acu slimības vai traumas. Pēdējās risku saslimt ar glaukomu palielina 2-10 % gadījumu.
 • Tiem, kam konstatēta augsta tuvredzība, ir risks saslimt ar atvērta kakta glaukomu, savukārt tiem, kam ir augsta tālredzība, – ar slēgta kakta glaukomu.
 • Cilvēki, kuriem ir zems vispārējais asinsspiediens. Tas tādēļ, ka nereti šie cilvēki sūdzas par salstošām rokām un kājām, kas liecina par asinsrites problēmām. Attiecīgi mediķi pieļauj, ka asinsrite ir traucēta visā organismā, tostarp acīs. Taču arī augsts asinsspiediens, kardiovaskulārās slimības, cukura diabēts un paaugstināts holesterīna līmenis asinīs ir riska faktori, kas veicina saslimšanu ar glaukomu.
  Atceries!
 • Visiem cilvēkiem, sasniedzot 40 gadu vecumu, acu ārsts jāapmeklē ik gadu!
 • Acis nepieciešams pārbaudīt nevis optikas veikalos, bet gan veselības centros, kur pieejamas labas diagnostikas ierīces.
 • Lai stiprinātu acu veselību, der ēst brokoļus, lapu salātus, sarkanos dārzeņus, mellenes. Tiem, kam traucēta asinsrite, ieteicami ginka preparāti, jo tie uzlabo asinsriti sīkajos asinsvados.
 • Ja cilvēkam ir diagnosticēta glaukoma, noteikti jāseko līdzi ārsta ieteikumiem. Neārstēta slimība rada neatgriezenisku aklumu.

Kataraktas operācijas

AIWA Clinic pieredzējušie oftalmologi veic maksas un valsts apmaksātās kataraktas operācijas.

Kataraktas jeb lēcas apduļķošanās iemesls ir šķidruma zudums acs lēcā gadu gaitā, taču to var veicināt arī slimošana, pārciestas acs vai galvas traumas, radiācija, smēķēšana, dažādi vispārēji vai acu medikamenti. Katarakta novērota pat bērniem! Slimības pirmās pazīmes ir atkarīgas no tā, kurā lēcas daļā un cik liels ir apduļķojums. Ja skartas ārējās malas, visticamāk, diskomfortu pat neizjutīsi, bet, apduļķojumam tuvojoties lēcas centram, radīsies arvien lielākas redzes problēmas. Priekšmeti kļūst neskaidri, pazūd kontūras, un brīžiem attēls var dubultoties. Acs zīlīte var iegūt gaišāku toni vai pat dzeltenīgu nokrāsu. Tādos gadījumos oftalmologs ar speciālu aparatūru pārbauda redzes asumu, izmēra acs iekšējo spiedienu, ja nepieciešams, ar kompjūterperimetrijas palīdzību izmeklē redzes lauku, kā arī ar ultraskaņas metodes palīdzību izslēdz citas iespējamās acu slimības. Tad var izvērtēt, vai acs lēcā ir izveidojusies katarakta, kāds ir tās tips, cik tālu slimība ir progresējusi. 

Vienīgā efektīvā kataraktas ārstēšanas metode ir operācija. Turklāt 90% gadījumu ir iespējams atjaunot redzi tādu, kāda tā bija pirms slimības sākšanās! Slimo acs lēcu aizstāj ar mākslīgu–dzidru un caurspīdīgu. Vispirms gan būs jāveic vispārēju organisma izmeklēšana, jānodod asins un urīna analīzes. Taču pati operācija ilgst vidēji 20–30 minūtes, un parasti vispārējā narkoze nemaz nav vajadzīga. Noteikts pēcoperācijas režīms ir jāievēro aptuveni mēnesi. 

Redze atkal top skaidra!

Palīdzība Tiešsaiste
+(371) 20022581 Piezvaniet mums Uzdot jautājumu Aizpildot formu Kā pie mums nokļūt Detalizēta instrukcija