Oftalmoloģija

Mūsdienās, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, ir iespējams savlaicīgi diagnosticēt un efektīvi ārstēt dažādas acu saslimšanas

oftalmologija

AIWA Clinic pakalpojumu klāstā ietilpst dažāda veida oftalmoloģijas pakalpojumi, kuru izpildi nodrošina augsti kvalificēti acu ārsti, izmantojot jaunākās un modernākās tehnoloģijas. Oftalmoloģijas pakalpojumus AIWA Clinic sniedz saviem pacientiem gan kā valsts apmaksātas, gan maksas acu operācijas, palīdzot tiem atgūt acu veselību, vienlaikus uzlabojot dzīves kvalitāti.

Kad pacientam būtu jāvēršas pie acu ārsta?

Miglaina redze
Graušanas sajūta
Līniju vai burtu kropļošanās lasot
Sāpes acī
Zibeņošana acs priekšā
Acs apsārtums
Asarošana
Dubultošanās
Melns plankums acs priekšā
Slikta redze tālumā
Tumsā izplūduši gaismas avoti
Kustīgi - peldoši apduļķojumi
Atsauksmes

AIWA Clinic saviem pacientiem piedāvā plaša spektra oftalmoloģijas pakalpojumus

Pacienti AIWA Clinic var saņemt dažādus pakalpojumus, kurus veic augsti kvalificēti speciālisti. Acu slimību diagnostiku un to ārstēšanu – tādas operācijas, kā glaukomas operācija, kataraktas operācija, plastiskās un rekonstruktīvās acu operācijas. Glaukoma un katarakta ir tās acu slimības, kuru ārstēšanai nepieciešama laicīga diagnostika, lai novērstu redzes strauju pasliktināšanos vai zudumu. Savukārt, lai uzlabotu savas redzes kvalitāti, AIWA Clinic pacientiem tiek veikta redzes lāzerkorekcijas operācija, izmantojot jaunākās paaudzes tehnoloģijas.

Lāzerkorekcijas operācija redzei ir drošs, ātrs un nesāpīgs veids, kā uzlabot savu redzi. Pasaulē katru gadu tiek veikti vairāki miljoni redzes lāzerkorekcijas operāciju, un jaunākās tehnoloģijas nodrošina tūlītēju rezultātu, sniedzot pacientiem iespēju no jauna ieraudzīt pasauli sev apkārt bez brillēm vai kontaktlēcām. Arvien vairāk pacientu izvēlas atgūt labu redzi tieši ar operācijas palīdzību, jo tā atbrīvo no dažādiem ierobežojumiem un neērtībām, ko paredz briļļu vai kontaktlēcu lietošana. Lāzerkorekcijas operācija redzei sniedz brīvību, par kuru, iespējams, līdz šim nenojautāt.

Operācija

AIWA Clinic strādā uzticami speciālisti, kas nodrošina personalizētu ārstēšanu, veicot lāzerkorekcijas LASIK operāciju, kuras laikā tiek izmantots jaunākās paaudzes eksimera lāzers ZEISS MEL- 90, kas pacientiem ar miopisku refrakciju (tuvredzību), hipermetropisku (tālredzību) vai astigmātismu nodrošina stabilu un labu redzi ilgtermiņā. Redzes uzlabojumi ir jūtami jau tūlīt pēc lāzeroperācijas. Šī redzes lāzerkorekcija šobrīd ir pasaulē visbiežāk lietotā ķirurģiskā redzes korekcijas metode, kas nodrošina labu rezultātu un neprasa ilgu atlabšanas procesu.

Biežāk uzdoties jautājumi par redzes lāzerkorekciju:

1. Vai man var veikt redzes korekciju?

Pirms operācijas ir jāiziet padziļināta izmeklēšana, kas ilgst apmēram pusotru stundu (maksā 75 Eur). Izmeklēšanas laikā speciālists pilnībā pārbauda Jūsu acis, lai sagatavotu tieši Jums piemērotāko individuālo programmu. LASIK metode ļauj koriģēt tuvredzību (līdz -8,00), tālredzību (līdz +4,00) un astigmātismu (līdz 4,00).

2. Kādā vecumā var veikt redzes lāzerkorekciju?

Šādu lāzerkorekciju iesaka veikt no 18 līdz 45 gadiem.

3. Kādos gadījumos neveic redzes lāzerkorekciju?

Konsultācijas laikā tiks izvērtēta gan pacienta acu struktūras, gan vispārējā veselības stāvokļa atbilstība refraktīvās lāzeroperācijas veikšanai.

To nevar veikt cilvēkiem ar sistēmiskām saslimšanām, piemēram, ar diabētu sirgstošiem cilvēkiem, grūtniecēm, sievietēm bērna zīdīšanas laikā, pacientiem ar nestabilu redzi pēdējo 12 mēnešu laikā un acu saslimšanas gadījumā, kā arī slimošanas laikā.

4. Kas ir jāievēro, nākot uz operāciju?

Vienu nedēļu pirms operācijas nevar nēsāt mīkstās kontaktlēcas. Ja ir cietās kontaktlēcas, tad tās nedrīkst nēsāt vienu mēnesi pirms operācijas. Dienu pirms procedūras nav ieteicams izmantot kosmētiku (grimu), smaržas. Nedrīkst lietot alkoholu. Iesakām nevilkt pūkainu apģērbu.

5. Vai operācijas laikā es jutīšu sāpes?

Operācija tiek veikta ar vietējo anestēziju – pilieniem, tāpēc sāpēs Jūs nejutīsit.

6. Vai pēc operācijas varēšu doties mājās?

Jā. Operācijas dienā Jūs klīnikā pavadīsit ap 2,5-3 stundām. Operācija ilgst ap 15 minūtēm, bet lāzera iedarbība – tikai dažas sekundes.

Līdz nākamajai dienai Jums var saglabāties miglaina redze vai asarot acis, tāpēc neiesakām vadīt auto. 

Ārā acis jāaizsargā ar saulesbrillēm, jo 2-3 dienas acis būs jutīgas pret gaismu.

7. Kas man būs jāievēro pēc operācijas?

Nākamajā dienā pēc operācijas ir jāierodas uz pēcoperācijas konsultāciju. Pēc operācijas trīs pārbaudes ir bez maksas. 

Pēc redzes lāzerkorekcijas operācijas pirmās nedēļas ieteicams:

  • Neberzt, neaiztikt acis ar rokām
  • Nelietot dekoratīvo kosmētiku (acs rajonā)
  • Izvairīties no fiziskas slodzes (īpaši ar noliektu galvu uz leju)
  • Lai pasargātu acis no vēja, putekļiem, dūmiem utt., dodoties ārā valkāt saulesbrilles
  • Izvairīties no peldēšanas zem ūdens un ūdens iekļūšanas acīs
  • Neapmeklēt saunu/pirti un solāriju
  • Lietot acs pilienus pamatojoties uz ārsta ieteikumiem

8. Kad jutīšu redzes uzlabojumu?

Redze uzlabojas uzreiz pēc operācijas, nākamajā dienā tiek atgūtas darba spējas.

Pēcoperācijas rezultātam tiek sniegta garantija. Ja 3-6 mēnešu laikā redze mainās, papildu operācija maksimāla rezultāta sasniegšanai tiek veikta bez maksas.

Izvēlieties AIWA Clinik profesionālos speciālistus un jūtieties droši!

Katarakta ir dabiskās, caurspīdīgās acs lēcas apduļķošanās. 

Lēcas apduļķošanās iemesls ir šķidruma zudums tajā. Kataraktas skarta lēca pakāpeniski zaudē savu caurspīdīgumu un top blīvāka, necaurspīdīgāka, līdzīgi kā netīrs logs, caur kuru ir grūti redzēt cauri.

Kataraktas ārstēšana

Vienīgā efektīvā kataraktas ārstēšanas metode ir operācija. Turklāt 98% gadījumu ir iespējams atjaunot redzi tādu, kāda tā bija pirms slimības sākšanās! Dabīgo acs lēcu aizstāj ar mākslīgu – dzidru un caurspīdīgu. Pati operācija ilgst vidēji 15–20 minūtes un parasti vispārējā narkoze nemaz nav vajadzīga. Noteikts pēcoperācijas režīms ir jāievēro aptuveni mēnesi.

Kādēļ rodas katarakta un tās riski?

Katarakta rodas gadu gaitā, taču to var veicināt arī slimošana, pārciestas acs vai galvas traumas, radiācija, smēķēšana, dažādi vispārēji vai acu medikamenti. Katarakta ir novērota arī bērniem.

Katarakta būtiski pasliktina redzes kvalitāti.

Kataraktas simptomi – pazīmes

Miglaina redze (gan tuvumā, gan tālumā ar brillēm)

Redzi pārbauda ar redzes tabulām vai projektoriem. Lieto redzi koriģējošas lēcas, lai pārliecinātos vai redzes pasliktināšanās iemesls nav neatbilstoša korekcija ar brillēm. Ļoti apduļķotas lēcas gadījumā pacients redz tikai gaismu. 

Miopizācija – to var novērot pacientiem, kuri iepriekš lasīšanai izmantojuši (+)  brilles – viņi sāk lasīt bez brillēm, bet tie kam bija (-) brilles – palielinās (-) stiprums. 

Atspīdums no gaismas avotiem – pat nelieli lēcas apduļķojumi var radīt atspīdumus no gaismas avotiem.

Dubultošanās (ar vienu aci skatoties) – ja aizklājam veselo aci, tad skatoties ar slimo, redzam divus objektus vienā vietā. 

Kontrastredzes samazinājums – pie samazinātas kontrastredzes ir grūtāk atšķirt priekšmetus, orientēties apkārtējā vidē, atpazīt sejas un veikt ikdienas darbus. 

Krāsu redzes izmaiņas – lēcai apduļķojoties, tā maina arī krāsu. Bieži vien dabiskajai lēcai veidojas dzeltena vai pat sārta nokrāsa. Pacienti tās var nemanīt, jo tās notiek pakāpeniski.  

Iemesli

  • Novecošana. Lēca sastāv pārsvarā no ūdens un proteīniem. Ar gadiem šo proteīnu darbība tiek traucēta un attīstās katarakta
  • Iedzimts (proteīnu defekts, ģenētiska saslimšana vai intra uterīna infekcija)
  • Acs trauma
  • Acu operācijas
  • Acu iekaisumi

Veicinošie faktori 

  • Ultravioletās gaismas iedarbība (saule)
  • Smēķēšana
  • Cukura diabēts
  • Medikamentu lietošana – steroīdi, tamoksifēns, citostātiķi, citi medikamenti mazāk saistāmi ar kataraktas progresiju (piem., statīni, diurētiķi, hormonaizvietojošā terapija, trankvilizatori u.c.)
  • Stress

Kā slimību laikus diagnosticēt?

Cilvēkiem sasniedzot 40 gadu vecumu – acu ārsts jāapmeklē reizi gadā!

Pirmsoperācijas diagnostika

Pacients pirms operācijas jāizmeklē pilnīgi – spraugas lampā apskata acs priekšējās daļas un pie paplašinātas zīlītes izvērtē dziļākās acs daļas; mēra acu spiedienu un pārbauda redzes asumu gan tālumā, gan tuvumā. Acs ābola ultrasonogrāfija tiek veikta, lai izslēgtu acu saslimšanu, kuru gadījumā kataraktas operāciju nevar veikt. Tāpat tiek aprēķināts vēlamais mākslīgās lēcas stiprums. 

Ģimenes ārsts pirms operācijas: 

  • Normalizē arteriālo hipertensiju
  • Atceļ asins šķidrinātājus (ja iespējams)
  • Izslēdz akūtus iekaisuma procesus organismā
  • Vēlams nodod oftalmologam informāciju par: diagnozes un lietotie medikamenti. Oftalmologam interesē: bronhiālā astma, cukura diabēts, ādas saslimšanas, onkoloģiskās slimības, alerģiskas saslimšanas (anestēzija, jods u.c.)

Ar kataraktas operāciju izvēloties attiecīgā stipruma monofokālo mākslīgo lēcu, var panākt vēlamo refrakciju. Tas nozīmē – ja piemēram pacients ir nēsājis + 3 dioptrijas stipras brilles tālumam, ķirurgs var ievadīt operācijas laikā mākslīgo lēcu, ar kuru tālumā brilles nebūs vajadzības nēsāt.

Ar toriskajām mākslīgajām lēcām operācijas laikā var atbrīvoties no astigmātisma (cilindru brillēm), bet izvēloties premium multifokālo lēcu – no briļļu nēsāšanas gan tālumā, gan tuvumā. 

Glaukoma ir acu slimība, kuras laicīgai diagnostikai un ārstēšanai ir vitāli svarīga nozīme, jo tā var progresēt līdz cilvēka pilnīgai redzes zaudēšanai. Tāpēc vēršanās pie ārsta, pamanot jau pirmos saslimšanas simptomus, ir cilvēka svarīgākais uzdevums.

Glaukomas ārstēšana

Glaukoma pārsvarā tiek ārstēta ar medikamentiem, kas samazina acs iekšējo spiedienu, un tikai tad, ja tie nelīdz, tā tiek ārstēta ar operācijas palīdzību, kurā tiek uzlabota acs intraokulārā šķidruma cirkulācija acī. Veicot šo operāciju, lielākajai daļai pacientu pēc tam nav nepieciešama nekāda papildus ārstēšana, jo slimības gaita tiek apturēta.

Kādēļ rodas glaukoma un tās riski?

Glaukoma ir redzes nerva bojājums. Joprojām zinātnieki strīdas, kāds ir īstais saslimšanas iemesls. Tā kā nav zināms precīzs glaukomas iemesls, no tās simtprocentīgi izārstēties nevar. Taču var krietni palēnināt slimības attīstības gaitu un nezaudēt acu gaismu. 

Ja cilvēkam ir diagnosticēta glaukoma, noteikti jāseko līdzi ārsta ieteikumiem. Neārstēta slimība rada neatgriezenisku aklumu.

Glaukomas simptomi

Izšķir primāro jeb atvērta kakta glaukomu un slēgtā kakta glaukomu. Bieži ir tā, ka vispirms glaukoma attīstās tikai vienā acī. Tā kā saglabājas redzes asums un otra acs kompensē saslimušās funkcijas, cilvēkam nav nekāda diskomforta, kas liecinātu, ka jāmeklē ārsta palīdzība.

Biežākie simptomi:

  • Redzes miglošanās;
  • Smaguma sajūta acī vai uzacu lokā;
  • Acu nogurums, dažkārt graušanas sajūta acīs.

Taču minētās sūdzības raksturīgas arī cilvēkiem, kas ikdienā strādā ar datoru, daudz lasa, tāpēc šīm pazīmēm parasti cilvēki nepievērš lielu uzmanību, pieņemot, ka acis pēc darba ir nogurušas. Taču, kad cilvēks reāli izjūt redzes pasliktināšanos, ir jau sākušās neatgriezeniskas izmaiņas – bieži vien tad jau ir zaudētas daudzas redzes nerva šķiedras, attiecīgi arī redzi saglabāt ir grūti. Tas tādēļ, ka tieši redzes nervs pārraida acs uztverto informāciju uz smadzenēm. Ja nervs ir bojāts, tas vairs nevar veikt savu funkciju un cilvēks sūdzas par redzes defektu, visbiežāk – par redzes lauka sašaurināšanos.

Citas pazīmes ir otrai – slēgtā kakta glaukomai. Tā parasti sākas ar akūtu lēkmi, kad ceļas acs iekšējais spiediens, acs ir sarkana, zīlīte – paplašināta, ir smaguma sajūta vai stipras sāpes uzacu un pieres rajonā, redzes miglošanās, var būt slikta dūša, vemšana, arī sirdsdarbības traucējumi.

Kā slimību laikus diagnosticēt?

Pacientiem sasniedzot 40 gadu vecumu – acu ārts jāapmeklē reizi gadā!

Par būtiskāko uzskata acs iekšējā spiediena mērīšanu, kuram būtu jāiekļaujas robežās no 10 līdz 21 mm Hg. Acs iekšējā spiediena mērīšana ar modernām metodēm vairs nerada pacientam diskomfortu. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj izmērīt arī redzes nerva šķiedras un ik pēc gada salīdzināt to stāvokli, agrīni pamanot glaukomas radītās izmaiņas. Svarīgi acu spiedienu kontrolēt regulāri, lai varētu to vērot dinamikā. Ir hipotēze, ka katram cilvēkam varētu būt sava individuālā spiediena norma, taču nav testu, ar kuru palīdzību to noskaidrot. Vienīgais veids, kā laikus atklāt glaukomu, ir acu ārsta apskate, kas ietver ne tikai spiediena mērīšanu, bet arī redzes asuma pārbaudi, biomikroskopiju, acs dibena skrupulozu apskati, redzes lauka noteikšanu ar datorizētas perimetrijas metodi. Izmeklējumu laikā acī iepilina šķidrumu, kas paplašina acs zīlīti, lai varētu labi apskatīt arī redzes nervu. Par glaukomu visbiežāk liecina sašaurināta un ierobota redzes nerva apmale, tā izbalēšana, izmaiņas redzes nerva asinsvados.

Lielāks risks saslimt ar glaukomu

  • Ir cilvēkiem gados. Pārsniedzot 60 gadu vecumu, ar glaukomu sirgst vidēji 4,2% iedzīvotāju, kamēr vecumā no 40 līdz 49 gadiem – 1,5%.
  • Tiem, kam ģimenē ir glaukomas slimnieki. Ja vecāki vai citi tuvi radinieki cietuši no šīs slimības, profilaktiski acu ārsts jāapmeklē reizi gadā jau no 35 gadu vecuma.
  • Pacientiem, kuriem novēro paaugstinātu acs iekšējo spiedienu.
  • Cilvēkiem, kuri piedzīvojuši citas acu slimības vai traumas. Pēdējās risku saslimt ar glaukomu palielina 2-10 % gadījumu.
  • Tiem, kam konstatēta augsta tuvredzība, ir risks saslimt ar atvērta kakta glaukomu, savukārt tiem, kam ir augsta tālredzība – ar slēgta kakta glaukomu.
  • Cilvēki, kuriem ir zems vispārējais asinsspiediens. Tas tādēļ, ka nereti šie cilvēki sūdzas par salstošām rokām un kājām, kas liecina par asinsrites problēmām. Attiecīgi mediķi pieļauj, ka asinsrite ir traucēta visā organismā, tostarp acīs. 
  • Tādas saslimšanas kā augsts asinsspiediens, kardiovaskulārās slimības, cukura diabēts un paaugstināts holesterīna līmenis asinīs arī ir riska faktori, kas veicina saslimšanu ar glaukomu.
  • Smēķēšana palielina risku saslimt ar glaukomu.
  • Plāna radzene palielina risku saslimt ar glaukomu.

Intravitreālās injekcijas tīklenes slimību ārstēšanai

Intravitreālās injekcijas ir plaši pielietota ārstēšanas metode oftalmoloģijā, kuru izmanto medikamenta ievadei stiklveida ķermenī tīklenes saslimšanu ārstēšanai. Tā tiek veikta lokālā (pilienu) anestēzijā sterilos apstākļos (operāciju zālē). 

Nereti šī slimība sākas tikai vienā acī un simptomu sajušana var būt arī novēlota, tāpēc profilaktiskās vizītes acu veselības pārbaudei ir īpaši svarīgas.

Ārstēšanas process un ieguvumi

Vēl ne tik sen atpakaļ šādiem pacientiem nebija iespējams palīdzēt, tagad mūsdienu jaunākās tehnoloģijas ļauj uz laiku vai pat pilnībā apturēt tīklenes distrofijas attīstību.

Procedūra, kuras laikā tiek ievadīti medikamenti acs ābolā, nodrošinot zāļu piegādi bojātiem acs audiem. 

Biežāk ievadāmie medikamenti:

  • AntiVEGF (ranibizumab, bevacizumab, aflibercept) – antiVEGF preparāti kopš 2004. gada ir pieejami intravitriālajai ievadīšanai tīklenes distrofiju ārstēšanai. Tie bloķē vazoproliferatīvā  faktora darbību, kurš stimulē endotēlija šūnu augšanu un jaunu (trauslu) asinsvadu veidošanos. Parasti tiek veiktas 3 injekcijas un tad kontrolēts tīklenes stāvoklis, izmantojot optisko koherento tomogrāfu (OCT). Pacientam pirms un pēc injekcijas ir jālieto nozīmētie acu pilieni – iekaisuma profilaksei. 
  • Steroīdi (kenalog) – plaša profila acu slimību ārstēšanai – piem., tīklenes tūskas ārstēšanai pēc kataraktas operācijas.

Iemesli un veicinošie faktori

Vecums ir galvenais riska faktors tīklenes distrofiju attīstībai. 

Vecuma makulas distrofija klasificējas divās formās: sausā un mitrā. Sausās formas ārstēšanai vissvarīgākā ir profilaktiska terapija, bet mitrās formas ārstēšanai – antiVEGF preparāti. 

Svarīgi un mūsdienīgi ir tīklenes stāvokļa izmaiņas vērot un salīdzināt ar OCT (optisko koherento tomogrāfu), kas ļauj pamanīt minimālas izmaiņas un laicīgi rīkoties. 

Redzes korekcijas terapeitiskās lāzeroperācijas

Ar terapeitiskās lāzeroperācijas palīdzību veiksmīgi var risināt:

  • Irregulāra astigmātisma problēmu, kas ir pēc traumām, saslimšanām, ja radzenes virsma ir nelīdzena;
  • Dažas radzenes distrofijas formas;
  • Jaunas epitēlijas uzaudzēšanas nepieciešamības gadījumā uz radzenes, piemēram, pēc acu traumām. Ar terapeitiskās lāzeroperācijas palīdzību iespējams noņemt veco epitēliju – tad jauns vesels epitēlijs izveidosies pats.

Ārstēšana

Kad radzenes virsmā ir asimetriskas virsmas izmaiņas, lāzera asistēta topogrāfijas iekārta aprēķina kontrētajai radzenei piemērotu ablācijas karti, kuru realizē lāzers.

Pacientam tiek veikta radzenes topogrāfija un izmērīts bojājuma dziļums, lai procedūras laikā korekciju veiktu

nepieciešamajā dziļumā neskarot veselos radzenes audus.

Plakstu un estētiskās operācijas / blefaroplastika

Rekonstruktīvās un estētiskās acu un plakstiņu operācijas sniedz iespēju atrisināt pacienta acu problēmas gan funkcionāli, gan estētiski, uzlabojot ne tikai redzes funkciju, bet arī atbrīvojot no kāda nevēlama vizuālā faktora, piemēram, samazinot ar gadiem iegūtās laika pazīmes, kas acu zonā var būt īpaši izteiktas un var radīt zināmu diskomfortu.
Mūsdienās vairs nav jāsamierinās ar noslīdējušiem acu plakstiņiem, jo ir vairāki blefaroplastikas veidi, kā veikt noslīdējušu acu plakstiņu korekciju. Tā ir plastiskā operācija, lai no augšējā un apakšējā acs plakstiņa noņemtu lieko ādu un taukaudus. Viena vai cita ārstēšanas veida izvēle ir atkarīga no katra konkrētā gadījuma. Taču noteikt plakstiņa noslīdēšanas iemeslu un nozīmēt pareizo operāciju var tikai speciālists – oftalmoķirurgs.

Arī pēc dažādām acu traumām ir iespējama veiksmīga acu un plakstiņu rekonstrukcija, kā arī plakstiņu vai konjuktīvas veidojumu operācija un asaru maisiņu izņemšanu. 

Mūsu oftalmoķirurgs veic arī krusas graudu izņemšanas operācijas, acs konjunktīvas dobuma rekonstrukciju, spārnveida plēves operācijas, plakstu iegriešanās un izgriešanās labošanu, plakstu ādas jaunveidojumu ekscīziju, trihiāzes ārstēšanu u.c.

Ārstēšanas process

AIWA Clinic speciālisti rūpīgi izvērtējot katra pacienta individuālās sūdzības izvērtēs attiecīgās operācijas nepieciešamību un nozīmēs atbilstošāko ārtēšanu.

Blefaroplastika notiek bez redzamiem iegriezumiem, izmantojot mazinvazīvu ķirurģiju. Tomēr jebkurā gadījumā tā ir nopietna operācija, kas prasa ne vien augstu ķirurga meistarību, bet arī maksimāli atbildīgu paša pacienta attieksmi.
Visas operācijas notiek izmantojot pasaulē atzītas un modernas tehnoloģijas, kas ir mazinvazīvas un saudzīgas. Atlabšana pēc operācijas ir ātra un pacients ātri var atgriezties pie savas ierastās dzīves.
Blefaroplastikas priekšrocība pār visām citām ķirurģijas metodēm ir tā, ka pacients uzreiz tiek atbrīvots no drūmā vecišķā skatiena un izskatās par 10-15 gadiem jaunāks.

Lielākoties pastiprināta acs asarošana liecina par problēmām asaru kanālā, kā arī ir dažas acu slimības, kas var izraisīt šo asarošanu.

Asaru kanālu problēmas rada ārkārtīgi lielu diskomfortu, veicot pat ikdienišķus darbus, bet nerisinot šo problēmu ilgstoši, tā var būt šķērslis konkrētu profesiju apguvei un pienākumu izpildei.

Ārstēšana

Protams, ne visas acs asarošanas problēmas ir jārisina ar operācijas palīdzību, taču, ja ir nosprostota asaru drenāžas sistēma, palīdzēt var vienīgi operācija. AIWA Clinic šo operāciju veic otolaringologi, kuri specializējas diagnostikas, ārstniecības un dažādu otolarinolaringoloģijas operāciju veikšanā endoskopiski, kas ir mazinvazīva metode visaugstākajā līmenī saskaņā ar mūsdienu pasaules standartiem un prasībām.

Video konsultācija pirms redzes lāzerkorekcijas

AIWA Clinic speciālisti sniedz konsultācijas pirms redzes lāzerkorekcijas arī tiešsaistē. Ietaupiet savu laiku un uzziniet, vai Jums ir iespējams koriģēt redzi, lai atteiktos no brillēm vai lēcām. Konsultāciju tiešsaistē Jūs varat saņemt sev ērtā laikā, atrodoties ārzemēs, birojā, mājās vai kur citur.

AIWA Clinic speciālisti video konsultācijas laikā:

  • Izstāstīs par lāzerkorekcijas iespējām, gaitu, kontraindikācijām un komplikācijām
  • Iepazīstinās ar pēcoperācijas režīmu
  • Ievāks datus par Jūsu redzes stabilitāti un esošo redzes korekcijas līdzekļu lietošanas paradumiem
  • Sniegs rekomendācijas papildus izmeklējumu veikšanai

Ērti pierakstīties video konsultācijai pirms lāzerkorekcijas šeit un šeit.

Redzes skrīnings bērniem pirms mācību uzsākšanas

Piesakieties redzes skrīningam bērniem (no 6 gadiem) pirms mācību uzsākšanas jau tagad un saņemiet nepieciešamo izziņu skolai. Aicinām pieteikties laicīgi, lai izvairītos no rindām vasaras beigās.

Mūsdienās bērniem ir daudz lielāka slodze uz redzi, jo tiek pavadīts laiks pie datoriem, viedtālruņiem un nereti tas tiek darīts neatbilstošā apgaismojumā, atrodoties pārāk tuvu ierīces ekrānam un nedabiskā pozā. Redzes slodze palielinās 3-4 reizes, kas var negatīvi ietekmēt bērna redzes sistēmu. Pievērsiet pastiprinātu uzmanību bērna redzei un parūpējieties, lai Jūsu bērns pasauli redz košās krāsās.

Acu veselība – savlaicīga diagnostika un ārstēšana

Tā kā redze ir viena no cilvēka vadošajām maņām, kas ļauj tam pilnvērtīgi funkcionēt, tad acu veselība ir tā, par kuru jārūpējas ikvienā vecumā. Jebkurš īslaicīgs vai ilgstošs diskomforts acīs var liecināt par kādu problēmu, tāpēc savlaicīga vizīte pie acu ārsta ļauj maksimāli ātri diagnosticēt šo problēmu, ieteikt labākos risinājumus un uzsākt tūlītēju ārstēšanu.
AIWA Clinic oftalmoloģijas dienesta ārsti, izmantojot jaunākās metodes un ierīces, acu veselības problēmas spēj veiksmīgi ārstēt un vairumā gadījumu pat pilnībā atjaunot redzes kvalitāti.
Tomēr pats svarīgākais ir tas, vai pacients pats laikus vēršas pie speciālista gan veicot profilaktiskās pārbaudes, gan piesakot vizīti sūdzību gadījumā.

Redzes lāzerkorekcija

Redzes lāzerkorekcija tiek veikta, lai uzlabotu pacienta redzi bez korekcijas līdzekļiem (brillēm, kontaklēcām u.c.), katru pacientu izmeklējot individuāli un sniedzot tam vispiemērotāko risinājumu lāzerkorekcijas veikšanai. Liela daļa pacientu, kas veiksmīgi uzlabojuši vai pat 100% atguvuši teicamu redzi, apgalvo, ka sajūta ir kā ieraudzīt pasauli vēlreiz no jauna. Redzes dzidrums, asums un kvalitāte nav salīdzināma ar to, kāda tā ir nēsājot brilles vai kontaktlēcas. Lāzerkorekcija ir efektīva procedūra, kas sniedz pozitīvu un paliekošu rezultātu visam mūžam. Piesakieties vizītei, lai noskaidrotu, kā AIWA Clinic var palīdzēt tieši Jums! Vairāk lasiet šeit

Acs plakstiņu estētiskā rekonstrukcija

Cilvēka ķermeņa āda visas dzīves laikā pastāvīgi mainās. Reizēm šīs izmaiņas ir nelielas, taču reizēm acu zonā tās var būt īpaši izteiktas, kas pacientam ar laiku sāk traucēt gan funkcionāli, gan arī estētiski. Rekonstruktīvās un estētiskās acu un plakstiņu operācijas sniedz iespēju atrisināt šīs acu problēmas kvalitatīvi un ar vislielāko precizitāti. Mūsu vislielākais gandarījums ir pacientu laimīgās acis, ieraugot rezultātu. Pirmais solis ir saruna ar ārstu!

Rūpes par savu redzi un acu aizsardzība

Katrā vecumā ir dažādi acu saslimšanas riski, un ikvienam cilvēkam ar gadiem šie riski tikai palielinās, tāpēc ir svarīgi ņemt vērā ārstu rekomendācijas par profilaktisko vizīšu nepieciešamību vismaz reizi gadā jebkurā vecumā, lai laikus varētu diagnosticēt un novērst redzes pasliktināšanos. Rūpes par acu veselību ikdienā jāuzņemas katram cilvēkam individuāli, taču situācijās, kad tas vairs nav iespējams, mūsu klīnikas speciālisti šīs rūpes ņem savās rokās ar vislielāko atbildību un uzmanību.

Visās vecuma grupās aktuāla ir acu veselība, ko tiešā veidā ietekmē darbs pie datora un citu ekrānu intensīva lietošana, kas veicina acu nogurumu, rada sausumu, saspringumu, miglošanos un kas var pasliktināt redzi. Tāpēc darba un atpūtas vieta būtu jāiekārto ievērojot ergonomikas principus, kas paredz vajadzīgā augstuma, spilgtuma, gaismas krišanas leņķa un citu aspektu ievērošanu, novēršot jebkādu diskomfortu. Bērniem un jauniešiem noteikti jāievēro optimāls ekrānu lietošanas ilgums.

Ja darbs ikdienā ir saistīts ar datora lietošanu, tad regulāras profilaktiskās redzes pārbaudes vajadzētu veikt vismaz reizi gadā. Tikpat svarīga kā visa ķermeņa atpūta ir arī acu atpūta, tāpēc acu atslābināšanas vingrinājumi un pauzes pie datora ir jāievieš kā neatņemams ikdienas paradums. Vajadzības gadījumā oftalmologs veiks redzes pārbaudi un izrakstīs piemērotas brilles gan redzes korekcijai, gan darbam tieši pie datora. Oftalmoloģija ietver ne tikai ārstniecisko un diagnostisko posmu, bet arī strādā ar jomas profilaktisko pusi, stāstot pacientiem, kā viņi paši var saudzēt savu redzi, izvairīties no saslimšanām un traumām.

Acis var ciest no mehāniskas traumas, tāpēc vienmēr rūpīgi ir jāievēro darba drošības noteikumi, pasargājot acis no svešķermeņu iekļūšanas tajās, kā arī no ķīmiskām vielām, ar kurām notiek saskarsme ne tikai darba vidē, bet arī mājās.

Īpašas rūpes par acu veselību nepieciešamas pēc 40 gadu vecuma, kad palielinās iespēja attīstīties dažādām saslimšanām, piemēram ar kataraktu vai glaukomu. Šajā vecumā acu ārsts jāapmeklē regulāri, veicot pārbaudes un izmeklējumus dinamikā, lai varētu laikus konstatēt saslimšanu un noteikt diagnozi. Savlaicīgi veiktas kataraktas operācijas pat 98% gadījumu ļauj pilnībā atjaunot redzi iepriekšējā kvalitātē. Kataraktas operācija AIWA Clinic pieejama gan par maksu, gan kā valsts apmaksāts pakalpojums.

facebook kanals